Kdo zobrazil pyramidy?
Nubijské archeologické muzeum má jeden velmi podivný artefakt z let 4000 až 3500 před naším letopočtem.
Na pštrosím vejci jsou zobrazeny tři hory… Ale … podívejme se pozorně!
Odborníci poznamenávají, že to ve skutečnosti nejsou hory, ale pyramidy (!), tedy – Velké pyramidy na náhorní plošině v Gíze v Egyptě. Ale z pohledu dnes známých údajů je to nemožné, protože archeologové a historici nám říkají, že pyramidy na náhorní plošině v Gíze jsou staré asi pouhých 4500 let.
V souvislosti s tímto rozporem a tvarem zobrazovaných objektů vzniká předpoklad, že pštrosí vejce sice zobrazuje pyramidy, ale nikoli ty dobře známé – egyptské, ale o mnoho mladší, a méně známé súdánské (núbijské) v Meroe!
A tvar takto zobrazených pyramid (jejich úhel sklonu) se shoduje s núbijskými, prakticky jedna ku jedné!
Jenže – súdánské pyramidy v Meroe jsou daleko mladší, tedy nejvíce z doby 800 př.n.l.
Jak se tedy mohly dostat na pštrosí vejce, staré 7000 let? Kdo udělal chybu? Byly špatně datované rytiny na vejci? Je možné, aby vejce, staré 7000 let, mělo na sobě rytiny staré jen několik století?
Pyramidy Meroe
– (přesněji pyramidy Bedjravia) se nachází u hory Jebel Barkal, která byla ve starověkém Egyptě považována za jižní sídlo boha Amona. Od roku 600 př. n.l. zde žili Kušité, pyramidy jim sloužily jako hrobky. Ve 4 nekropolích je asi 200 takových staveb. Na rozdíl od jiných pyramid jsou súdánské menší a štíhlejší. Mají základnu o šířce až 8 m, a úhel sklonu kolem 70 stupňů. Kušité své mrtvé nepohřbívali dovnitř pyramid, ale do komor pod nimi. Místní legendy říkají, že uvnitř hory Jebel Barkal stále žijí starodávní duchové …