Kde se vzal Železný člověk?
Socha buddhistického boha pod názvem „Železný člověk“ způsobila rozruch mezi uměleckými odborníky.
Její analýza v Planetologickém institutu ve Vídni a v Universitě ve Stuttgartu ukázala, že jde o sochu vyrobenou z jednoho kusu meteoritu. Navíc, z velmi vzácného kovu – železa.
Podle jedné verze, nebeský posel, který dostal původně název Ching, přiletěl na Zemi před 15000 lety. Rozbil se na tři části v příhraničních oblastech Mongolska a Sibiře.
V roce 1912 dva hlavní fragmenty nalezli zlatokopové. A z třetí části byl vyroben bůh o velikosti 23 x 13 x 10 cm, vážící více než 10 kg. Ale kdo je autorem, není známo.
Vědci dosud zjistili, že věk nálezu je tisíc let, a původem není Čína, ani Indie ani Tibet.
Ale právě tam – v Tibetu – „Železného muže“ našli nacisté v roce 1938. Tajnou expedici organizoval spolek „Ahnenerbe“ („Německá společnost pro studium dávné historie a dědictví německých předků“) ve Lhase pod patronátem Reichsführera SS Heinricha Himmlera.
Na esesáky zřejmě zapůsobila svastika břiše boha – symbol esoterického buddhismu. A možná, že i předmět, který božstvo svírá v levé ruce. Vypadá jako citron, nebo měšec na peníze, z čehož němečtí vědci usoudili, že jde o boha Vaishravana – bůh zdraví nebo války. A zároveň – strážce severu.
Bůh byl převezen do Německa. A tam putoval po soukromých sbírkách až do roku 2007 – kdy byl vydražen. O dva roky později majitel souhlasil, aby poskytl fragment sochy – část z nitra sošky.
A právě nyní odborníci představili výsledky své chemické analýzy v časopisu Meteoritics and Planetary Science. (1)
„Fragment ukázal, že jde o ataxites, tedy vzácný typ železného meteoritu s vysokým obsahem niklu,“ – vysvětlil Dr. Elmar Buchner z univerzity v Stuttgartu.
„Dosud archeologové nacházeli výrobky z meteorického materiálu – nože, železné prsteny. Předpokládá se rovněž, že i muslimská svatyně Kaaba v Mekce ukrývá meteorit.
Ale socha boha – je zatím jedinečný nález. K nezaplacení.
Bohužel, boha nikdo nespatří.
Majitel pokladu – anonymní sběratel z Rakouska – jej skrývá před zvědavýma očima.
Muslimská svatyně Kaaba – také skrývá meteorit?
V malém údolí mezi horami Saúdské Arábie nachází svatyně islámu – Mekka a mešita Mesdzhed al-Haram.
Uvnitř mešity je postavená podivná budova Kaaba („dům boha“), pokrytá černým hedvábím. K němu se už 1400 roků pětkrát denně obrací muslimové po celém světě, aby se modlili.
V Koránu se píše, že Kaaba – hlavní budova na světě k uctívání Alláha. Jde o hranatou budovu o výšce 15 metrů a ploše 10 x 12 metrů.
Nejzajímavější na budově je kámen, zasazený do východní hrany ve stříbrném rámu ve výšce 1,5 metru. Označuje na zdi místo, od kterého začíná rituální obcházení Kaaby. Ale podle některých vědců je kámen kus meteoritu.
Hypotézu potvrzují dávné legendy. Podle jedné kámen přinesl stavitelům anděl. Podle druhé legendy jde o samotného anděla, který zkameněl. Ale z obou vyplývá, že kámen spadl z nebe.
A podle očitých svědků, byl původně oslnivě bíle zářil, ale pak rychle zčernal od miliónů doteků hříšníků. A od polibků se jeho povrch stal lesklým a hladkým jako sklo.
Odkazy
(1) http://onlinelibrary.wiley.com/journal/10.1111/%28ISSN%291945-5100