Vyřešil český objevitel mimozemské poselství v signálu WOW!?

 

 


Po 11 letech intenzivního zkoumání signálu WOW! uveřejnil v roce 1997 český badatel - pan Ludvík Tuček, knihu "12 čísel z kosmu", (1) ve které je prý tato vesmírná depeše rozluštěna!

Přijatý signál má být důkazem o inteligentní vyspělé mimozemské civilizaci.

Oficiální skupiny, zajímající se o UFO v ČR, se prý však o tomto objevu vůbec nezmiňují, ba co víc, vůbec se prý o tento světodějný objev nezajímaly. Jak je to možné? Nedokazuje to opět, že „oficiální“ ufologové popírají a všemožně sabotují důkazy o mimozemském životě?

Skutečnost je však, jak už to tak bývá, poněkud jiná.

Když probleskly první zprávy o tomto objevu (1995), byl pan Tuček kontaktován členy KPUFO, aby v úzkém kruhu badatelů přednesl stručně závěry svých objevů. Pan Tuček se však od počátku stavěl do role geniálního objevitele a o kontakt s badateli neměl zájem. Do vydání knihy dělal se svými objevy velké tajnosti.

Své geniální závěry vložil roku 1997 do 80 stránkové knížky z křídového papíru za 389 Kč. Kniha, plná nesmyslných grafů, hrajících všemi barvami, se tak stala absolutně neprodejnou. Její cena tak postupně klesala, až byla k dostání v Levných knihách za pouhých 9 (slovy devět) Kč.

Pan Tuček tak sice údajně vypočítal mimozemské poselství, skryté v signálu WOW, ale nespočetl si, kolik na takové knize prodělá.

O co vůbec v této knize jde?

Předem je třeba říci, že pan Tuček nebyl ani matematik nebo fyzik, ale výtvarník.

Snad proto také z přijatých číselných hodnot signálu začal ihned kreslit tvary galaxie a konstruovat různé grafy a z nich křivky. Ty obsahují přímo celá kvanta informací – nejen matematickou odpověď mimozemšťanů na naše poselství, ale i návod na stavbu teleskopu v kombinaci s optikou, dále je vyzvednut význam césia, Ludolfovo číslo a samozřejmě také místo, odkud signál došel - hvězda gama v souhvězdí Střelce. Poselství obsahuje dále i informace o podobě mimozemšťanů, způsobu jejich rozmnožování a genetickém kódu.

V poselství chybí snad už jen mimozemská hymna.

Ovšem to není vyloučeno. Zpráva je prý natolik obsáhlá, že to všechno je jen pouze dosud probádaná část, celková depeše je daleko rozsáhlejší!

Ufologové byli tedy úplní blázni, že takové objevy nechali ladem! A tak geniální objevitel, prý znechucen takovým nezájmem, své objevy spálil.

Kdo nyní spílá ufologům a také vědcům, na které se také prý pan Tuček obracel (a jak jinak - také bezvýsledně), by si měl uvědomit jednu velmi důležitou okolnost:

  • Že totiž z principu není možné zakódovat VĚTŠÍ množství informací, pomocí neporovnatelně MENŠÍHO množství informací.

Navíc, tato „čísla z kosmu“ jsou vlastně jen vyjádřením imaginární hodnoty síly signálu, nevypovídají o ničem jiném.

To je pravý důvod nezájmu každého rozumně uvažujícího člověka. Je také pravda, že ani ti, kteří se rozhořčovali nad nezájmem odborníků a ufologů (jako třeba OSUD.CZ aj.), neuměli k této teorii říci ani jediné slovo. Maximálně ještě tak větu: „Knihu si můžete zakoupit v našem e-shopu.“

Z několika čísel lze vytvořit cokoli, co koho napadne a tak se také stalo. Působila zde nikoli logika, kterou se „objevitel“ neustále oháněl, ale pouze přání, které bylo pověstným otcem tohoto „poselství“. O nic jiného tu nešlo.

Odkazy

(1) Tuček, L.. Dvanáct čísel z kosmu. Satinská, 1997, brož., 80 str. (http://www.tissa.cz/Pandora/Signal_WOW.pdf

Závěr seriálu

 

 

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 971