Od roku 1982 muži a ženy začali společně létat do vesmíru. Nicméně, ještě před letem první ženy do kosmu vědce zajímalo, zda je možné početí a jak toho v kosmu dosáhnout 

 

 

Pojďme po pořádku.

První člověk, který nejen přemýšlel o sexu ve vesmíru, ale i o tom také otevřeně psal, byl Francouz.

V roce 1953 tehdy ještě málo známý spisovatel Pierre Boulle (později byl podle jeho románů natočeno několik filmů, které se staly klasikou kinematografie - "Most přes řeku Kwai" a "Planeta opic") - napsal frivolní sci-fi příběh, L'Amour et la pesanteur - v překladu "Láska a gravitace."(1)

Na vesmírné stanici byl Jo pouhý uklízeč, prostý dělník. Ještě před letem do kosmu se služebná Betty stala jeho nevěstou.

Na palubě "satelitu" (tak se nazývala kosmické stanice v románu) byl kněz, který páru požehnal.

Nicméně, i přes opakované pokusy se milovat při jejich svatební noci se to nevěstě a ženichovi nedařilo, protože gravitace nefungovala.

"Znovu jsem zapomněl na tu prokletou gravitaci! A znovu nepropočítal svůj skok! Ale po pravdě řečeno, ani jsem to nezkusil, všechno bylo jakoby instinktivně. Proletěl jsem nad ní a ani se jí nedotkl. Proletěl jsem jak kluzák nad jejím horkým tělem a nemohl jsem se s ní spojit. Ležela  jeden metr ode mne, a nemohl jsem se jí dotknout. Vrazil jsem hlavou do zdi nad postelí a odletěl k druhé pelesti naproti,“ bědoval hrdina.

Jo a Betty byli nuceni odložit sex až po návratu na Zemi.

Konečný závěr mladého muže Jo i autora příběhu byl negativní: „Jejich Satellit, ta hříčka bez gravitace, možná překrásná věc pro vědecká pozorování, vynikající místo pro pozorování hvězd, ideální pro zachycení kosmického záření – ano, souhlasím s tím. Ale pokud jde o lásku, pak udělali hrubou chybu a neomluvitelnou. To je poslední místo na světě, které bych doporučil novomanželům…"

O deset let později letěla do vesmíru Valentina Těreškovová, první žena, a setkání obou pohlaví na oběžné dráze se přestěhovalo z říše sci-fi do oblasti reality.

Těreškovové se to ještě netýkalo, protože byla na palubě "Vostoku 6" sama, a orbitální stanice v té době ještě neexistovaly.

Odkazy

(1) Pierre Boulle. Wikipedia. Internet: http://cs.wikipedia.org/wiki/Pierre_Boulle

Obr.1 Čínská kosmonautka Liou Jang

Obr.2 Ruská kosmonautka Jelena Kondakovová

Pokračování 

 

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 203