tun-labvinJurij Labvin, vedoucí 14 členného týmu, který pátral 500 km západně od místa dopadu tzv. tunguského meteoritu, oznámil, že se podařilo nalézt pozůstatky mimozemské kosmic­ké lodi.

Výprava nadšen­ců a geologů z Krasnojarska nalez­la nedaleko evencké osady Vana-vara předměty, které jsou součástí mimozemského technického zaří­zení. 

 

 

 

 

 Labvin na tiskové konferenci 13.8.2004 informoval o podrob­nostech senzačního nálezu. Tzv. »ohromné technologické bloky« po stu letech pohltila tajga a expedici se z nich podařilo oddělit dva malé kousky. Podle předběžné analýzy obsahují slitinu železa a křemíku, vedle dalších materiálů, které budou předmětem zkoumání, jejíž výsledky budou známy až ke konci tohoto roku. Materiál se však podobá slitinám, ze kterých se dnes staví raketové motory.

Tento a další nálezy společně s již známý­mi fakty umožňují podle Labvina formulovat závěr, že nad tajgou skutečně vybuchl meteorit, ovšem vedle toho společně s ním explodovala také mimo­zemská kosmická loď.

Jak informovala tisková služba Evenckého autonomního okruhu, expedice pracovala v létě v jeho západní části. Trasa expedice byla stanovena na základě družicových snímků Bajkitského okresu a okolí osady Poligus.

Je známé, že explozi tunguzského meteoritu předcházel přelet gigantického denního bolidu, který provázely značné zvukové i světelné efekty. Tyto projevy nebyly při nebo po explozi meteoritu, ale před ním. Tak to vypověděli lidé z osad kolem Angary, z vesnice Kežma. Za těmito zvuky mohla být jen balistická vlna, a to vše mohlo být vyvoláno elektromagnetickými jevy, provázejícími let tělesa.

Další otázky jsou spojeny s letem tělesa. První výzkumníci byli přesvědčeni o tom, že objekt letěl od jihu na sever. Analýza struktury lesního polomu ukazuje, že stromy popadaly v azimutu 114 st., a směr požárů je v azimutu 95 st. To ukazuje spíše o pohybu meteoritu z východu na západ, což potvrzují i zprávy očitých svědků z Nižní Tunguzky, okresu Preobraženka, Jerbogačena a Nepy.

Tyto nesrovnalosti kolem pohybu tělesa se pokusil vysvětlit akademik F. J. Zigel manévrem meteoritu před dopadem. A to obyčejné meteority obyčejně nedělají.

To vše ukazuje na to, že 30. června 1908 nad Centrální Sibiří prolétlo ne jedno, ale několik těles.   

Podle : Pravda (RF)

***

Líbil se vám článek a celý web?

Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 019