Na Marsu stojí tajemný monolit

 

 

 

Podivnou obdélníkovou stélu vyfotografovala americká výzkumná sonda Mars Reconnaissance Orbiter. (1) (2)

Šokující snímek byl pořízen z výšky asi 300 kilometrů o vysokém rozlišení. Monolit byl snadno viditelný. Je charakteristický svým obdélníkovým tvarem, který činí dojem, že jde o uměle vyrobený sloup. Experti odhadují, že výška kamene asi 5 metrů.

Zastánci mimozemského života zajásali - konečně byly objeveny stopy inteligentního života na Marsu.

Výzkumníci z Arizonské university, odpovědní za provoz sondy odpověděli, že je však příliš brzy. Podle nich je objekt obdélníkový, ale nic víc. I na zemi je řada naprosto přírodních útvarů ve tvaru obdélníků i dalších geometrických tvarů. A s největší pravděpodobností právě sonda vyfotografovala právě takový kámen. A my bychom jej neměli nazývat monolitem, nebo artefaktem, který by naznačoval umělý původ objektu.

A skutečně, pokud je obrázek větší, "monolit" přestane vypadat tak uměle. Je zřejmé, že je zúžený na špičce. A přesto podivně vyčnívá nad povrch, naprosto osaměle. Nadšenci opět tvrdí, že zde NASA něco skrývá.

Odkazy

(1) Mars Reconnaissance Orbiter. NASA. Internet: https://mars.nasa.gov/mro/
(2) Mars Reconnaissance Orbiter. Wikipedia. Internet:  https://en.wikipedia.org/wiki/Mars_Reconnaissance_Orbiter

Pokračování 


***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 1023