penizV případě, že u vás přistane létající talíř a vy se od jeho posádky budete chtít něco koupit, tak zapomeňte na dolary, eura či koruny. Mimozemšťanům se bude platit jednotnou pozemskou měnou, jejíž základním prvkem bude jeden galactos. Tedy bude-li se realizovat návrh, s nímž na kongresu expertů na mimozemské civilizace v Sofii přišla skupina bulharských ufologů.

"Jako prostředek platby mezi planetami navrhujeme jeden galactos. Ten bude reprezentovat Zemi v jejich finančních záležitostech ve vesmíru", uvedl Kiril Kanev, který stojí v čele jedné bulharské neziskové organizace zaměřené na pátrání po mimozemských civilizacích.

Mince je vyrobena z chromu a niklu a váží asi tři gramy, na sobě má napsáno "galactos" a datum výroby 2004. Tak jako znak amerického dolaru představuje písmeno S přetnuté dvěma rovnoběžnými čárkami, bude galactos symbolizován podobně přešktnutým "géčkem". Ufologové už podle Kaneva také předali oficiální návrh na novou univerzální kosmickou měnu bulharskému prezidentovi Parvanovovi, premiéru Sakskoburggotskimu i guvernérovi Bulharské národní banky.

"Mimozemšťané nyní přicházejí do kontaktu s nevýznačnými, normálními lidmi. Nejde o kontakty na vládní úrovni," prohlásil Kanev. "Nicméně poté, co národy na Zemi mezi sebou uzavřou mír, bude mejspíš možný i kontakt na vysoké úrovni, který umožní oficiální ustavení kosmické měny," odhadl Kanev.

(čtk) Rovnost, 9. června 2004