Churchill posílil svou víru v mimozemšťany během druhé světové války

 


Britský premiér utajil informace o UFO na 50 let

„Jsme sami ve vesmíru?» (Are We Alone in the Universe) tak se nazývala esej, kterou Winston Churchill napsal v roce 1939.

O tom, že tento text existuje, napsal astrofyzik, profesor Mario Livio, v časopise Nature, v článku nazvaném „Esej Winstona Churchilla o hledání cizího života.“ (Winston Churchill’s essay on alien life found). (1)

Esej přijal profesor Timothy Riley od ředitele Muzea W. Churchilla ve Spojených státech (US National Churchill Museum in Fulton, Missouri) (2), který objevil historický dokument v archivu.

Takže Winston Churchill věřil, že nejsme ve vesmíru sami. A nevylučoval, že je Mars obydlen. A že mimozemšťané mohou být technicky vyspělejší než my.

Pro ufology se esej britského premiéra stal úplným pokladem. Byl to chybějící článek v řetězu, který chyběl. Ufologové nemohli pochopit, proč Churchill se tak vážně UFO zabýval. A nyní je to už jasné – věřil na mimozemšťany. A, s největší pravděpodobností si myslel, že to jsou jejich „létající talíře“, které lidé pozorují.

Z dokumentů, které před časem odtajnilo britské ministerstvo obrany, vyplývá: všechna UFO, které byly pozorovány v průběhu druhé světové války, byly Churchillovi vždy hlášeny.

Osobní strážce britského premiéra byl svědkem toho, jak s Dwight Eisenhowerem, velitelem spojeneckých sil v Evropě, projednával incident, jehož svědkem byli piloti britského průzkumného letadlo. Na cestě z Francie - přes kanál - ho předletěl velký kovový objekt ve tvaru disku. Přizvaný poradce vysvětlil, že objekt mohl být granát nebo raketa. I když se choval na tyto prostředky nezvykle – zpomaloval i zrychloval.

Po tomto incidentu, Churchill nařídil utajit informace o setkání s UFO po dobu 50 let. Podle jeho názoru by tyto údaje mohly způsobit paniku ve společnosti. Churchilla v tomto kroku podpořil i Eisenhower.

Ještě jedno tajemství Churchilla

V roce 1952 Churchill zaslal na ministerstvo obrany otázky: „Proč je to všechno nesmysl o “létajících talířích“? „Co to může znamenat?“ „Jaká je pravda?“ „Předložte mi zprávu v libovolné době, pro vás vhodné.“

Jak ufologové tvrdí, je s premiérem spojen ještě jeden záhadný incident s UFO. Dokumenty o tom objevil před 5 lety badatel David Clarke z University v Sheffieldu v archivu Winstona Churchilla, uloženém na univerzitě v Cambridge (Churchill Archive at Cambridge University). Uvádí se v nich, jak se Duncan Sandys, britský ministr letectví, podílel při vyšetřování záhadného incidentu, jehož se účastnil pilot Royal Air Force Roland Hughes.

Seržant Hughes oznámil, že 30. července 1952, při letovém výcviku nad západním Německem, jasně viděl UFO. Bohužel, nejprve ho oslepil jasný záblesk, potom se odněkud svrchu spustil zářící objekt a letěl přímo před letadlem (Havilland Vampire), velmi blízko. Hughes si všiml, že to byl stříbrný disk, naprosto hladký a lesklý, jakoby pokrytý tenkou blánou. Jakýchkoli spojů a nýtů si seržant nevšiml.

Hughes odhadl průměr disku na asi 30 metrů, tedy bombardér Lancaster by se do něj vešel.

Obr.2 Seržant Hughes

Po návratu na základnu Royal Air Force v oblasti Oldenburgu, pilot podal zprávu o incidentu. Řekl, že třpytící stříbrný disk během několika minut po společném letu náhle nabral rychlost a zmizel z dohledu.

Poslední manévr UFO zachytil radar letecké základny. Jeho údaje ukázaly, že disk se pohyboval několikrát rychleji než jakékoli tehdejší letadlo.

Seržanta Hughese několikrát vyslýchala rozvědka. Ke zprávě, byť jen 23 letého pilota, se přistupovalo velmi vážně. Dokonce došlo i k setkání s Duncan Sandizem, který byl v té době ministrem letectví. Ten, ve své zprávě hlavnímu vládnímu poradci pro vědu, lordu Cherwellovi, zdůraznil: „Nemám nejmenších pochyb, že Hughes viděl fenomén, který popsali mnozí svědkové v USA.“

A v USA, na konci 40. let a na počátku 50. let minulého století, viděli právě „létající talíře“...

Zpráva pilota se nějakým řízením dostala do archivu Winstona Churchilla.

Z iniciativy Churchilla bylo vytvořeno oddělení DI55, které mělo sbírat a analyzovat informace o „létajících talířích“, spadajících do vojenských zdrojů.

O počátečních výzkumech DI55 nejsou známy žádné údaje. Ale v jednom z odtajněných dokladů, vztahujících se k období 1985 – 1995, se uvádí:

„Pokud lze objasnit podstatu UFO hypotézami o mimozemském původu, je třeba přiznat, že jsou pro to potřebné síly, nacházející se mimo lidské poznání a v rozporu se zákony fyziky. Předpokládá se, že ovládají antigravitaci, používají teleportaci, létají s motory, pracujícími ne na reaktivním principu, používají silová pole neznámé lidskému prostředí...“

Odkazy

(1) Mario Livio: Winston Churchill’s essay on alien life found. Nature. 15.2.2017. Internet: http://www.nature.com/news/winston-churchill-s-essay-on-alien-life-found-1.21467  
(2) National Churchill Museum. Internet: https://www.nationalchurchillmuseum.org/ 

 

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 262