26. ročník Mezinárodního UFO kongresu se konal 15.-19. února 2017 na We-Ko-Pa Resort and Conference Center v Fountain Hills, Arizona, v blízkosti Phoenixu. 

 

Paul Stonehill hovořil o UFO a USO v Rusku a SSSR.  Z nějakého důvodu byly prý USO velmi populární v roce 2016. UFO i USO byly spatřeny ruským námořnictvem.  Některé USO, řekl, byly spatřeny ve stejný den jako zemětřesení. 

Obr.23 Paul Stonehill 

Dále hovořil o nálezu nanotechnologií v pohoří Ural, které sahají až 100.000 let do dávnověku.  Nálezy jsou však již dávno vysvětleny. (1) Pak představil dlouhý, únavný seznam nahlášených pozorování UFO v Rusku a SSSR, včetně setkání tamních kosmonautů s UFO. 

Obr.24 Ken Johnson 

"Dr."  Ken Johnston Sr. prezentoval "Exkluzivní NASA fotografie mimozemské základny na Měsíci," se svým kolegou Brettem Shepherdem. Zastupuje sám sebe jako bývalého "civilního astronauta" a "vědce z NASA," ale ve skutečnosti byl najat dodavatelem NASA, firmou Grumman, jako asistent-elektrikář, ke kontrole zapojení lunárního modulu. Pracoval také jako promítač pro fotolaboratoře NASA. Nebyl nikdy vybrán k výcviku astronautů, ani jako trenér, natož jako budoucí astronaut. Co se týče jeho titulu "PhD," Ken má "doktorát metafyziky", diplom z jakéhosi Reformovaného Baptistického teologického semináře v Denveru. Nejedná se o skutečnou školu.  Není akreditována v žádném případě.  Nemá kampus, vyučující, ani kursy a výuku. Vydává jen diplomy...  

Obr.25  Thornton Page a James Oberg v NASA 1978.  

Johnston řekl, že zatímco pracoval jako promítač pro dr. Thorntona Page a další vědce v NASA v Houstonu, promítal 16 mm film z Apolla 14, na kterém byl pětiúhelník cizích budov v kráteru Ciolkovskij (který není nikdy viditelný ze Země) (2).  Tvrdil, že Page a ostatní vědci se po shlédnutí filmu vyslovili, že jde o mimozemské základny.  Během 24 hodin NASA změnil film, odstranil cizí základny.  Tvrdil, že se setkal s lidmi z fotolaboratoří NASA, jejichž úkolem bylo přemalovávat mimozemské artefakty.  Zřejmě je to povolání, které je stále docela žádané a vytížené... 

Johnston vylíčil T. Page jako vzteklého popírače UFO, ale to není přesné.  Dr. Page byl většinou téhož názoru jako Dr. J. Allen Hynek. 

Johnston říká, že "profesionální debunker" James Oberg tvrdil, že Apollo 14 nikdy nefilmovalo kráter Ciolkovského, a tvrdí, že dokumenty, které to ukazují, že jsou špatné. Astronauti ale udělali fotografickou dokumentaci Ciolkovského později s použitím ručního fotoaparátu. 

Shepherd vysvětlil, že jsme byli "varováni" mimozemšťany, což je důvod, proč byly mise Apollo 18, 19 a 20 zrušeny. Ukázal seznam možných typů ET, včetně tzv. Severského typu, Valiant Thor, Interdimensionalů, atd. 

Johnston řekl, že přinesl 250 výtisků knihy „Ken´s Moon“ a na kongresu je všechny prodal. Poznamenal, že "zítra letím do Indie." Ve skutečnosti se z Indie před krátkou dobou vrátil. V Indii může ze sebe Johnston dělat skutečného astronauta. Pokud uvidíte fotku Johnstona ve skafandru, oblek patří astronautu Michaelu Collinsovi.  

Další diskusní panel: "Budoucnost výzkumu únosů." 

Kathleen Marden je naštvaná, protože média zkreslují skutečnost, že Barney Hill měl vědomé vzpomínky na cizí bytosti, a nejen hypnoticky vyvolané vzpomínky.  Yvonne Smith řekla něco podobného, ale více ve smutku než v hněvu. 

Marden řekla, že případy únosu jsou méně založené na důkazech než dříve. Máme méně důkazů, že lidé jsou uneseni ve svých postelích. Výběr těchto dam nebyla šťastná volba. Diskuse s nimi byla poslední akce, takže R. Shaeffer nevydržel poslouchat jejich kňučení až do hořkého konce, a odjel domů. 

Rocker Tom de Longe byl oceněn jako "Výzkumný pracovník roku" za svou práci při podpoře "zpřístupnění UFO." Údajně se radil s několika vysoce postavenými vojenskými činiteli, kteří chtějí koordinovat uvolňování údajných tajemství UFO.  Jeden z nich mu údajně řekl: "Zjistili jsme formu života." Některé Tomovy e-maily o UFO byly nalezeny ve Wikileaks vydání e-mailů Johna Podesty. 

De Longe se nemohl zúčastnit Kongresu, aby přijal svou cenu, ale poslal krátké akceptační video.  (3) 

De Longe tam vysvětluje, jak dělal svůj výzkum, jak zůstával vzhůru celou noc a dvacet let četl knihy o Roswellu, projektu Serpo, atd., a pak si řekl - teď už to všechno vím. Tedy "výzkum" v ufologii: poslech rádia Coast to Coast AM, a četba konspiračně orientovaných knih. Nastane velké oznámení asi za šedesát dní, tedy asi 15. dubna 2017. Takže se máme na co těšit... 

Obr.26 UFO Motel v Gila Bend, Arizona.  

Odkazy 

(1) (-r-): Jak to bylo s uralskymi spirálkami. ZaZ, 18.10.2014. Internet: http://www.zahadyazajimavosti.cz/index.php/nazory/539-jak-to-bylo-s-uralskymi-spiralkami  

(2) Ciolkovskij (kráter). Wikipedia. Internet: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ciolkovskij_(kr%C3%A1ter)  

(3) Open Minds Production: Tom DeLonge - 2017 - UFO Researcher of the Year Award. YouTube, 22.2.2017. Internet: https://www.youtube.com/watch?v=kxPx-BVN4yc&feature=share 

 

Podle: Robert Sheaffer: A Skeptical Look at the 2017 International UFO Congress. Internet: http://www.badufos.com

***

Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 1010