Do našeho světa občas proniknou jevy, které do něj jaksi nepatří.

  XI. Podivná zvířata

 

Není třeba hovořit o známé příšeře ze skotského jezera Loch Ness (1). I s ní je spojeno mnoho záhadného, neboť ne všechny okolnosti jejího výskytu lze vysvětlit zoologickými projevy.

Dvojník lochnesské příšery žije prý v Číně, v horském jezeře. 

Kapitán dálkové plavby S. Lebeď zažil setkání s neobyčejným živočichem. Jako velitel velrybářské lodi Delfín na Čtvrtém kurilském průplavu se jeho loď přiblížila na 20 – 30 m k ohromnému tvorovi, kterého žádný ze zkušených námořníků neuměl identifikovat . Jeho průměr byl minimálně 15 metrů, délku si netroufal odhadovat. Zatímco na povrchu horní části byly jakési puchýře či vředy, spodní část spočívala pod hladinou.  

V lednu roku 1986 se vesničané z osady Asahi Muro na ostrově Honšú setkali v jednom z horských jezer s neznámým živočichem, který měl délku až 40 metrů. I když se japonští vědci k případu postavili skepticky, v témže roce se objevily totožné zprávy o pozorování neznámého živočicha v kanadském jezeře Okanagan, východně od Vancouveru. Ohromného černého tvora místní obyvatelé nazvali Ogorogo.

O svědectví podobného druhu není nouze. Je samozřejmě otázkou, zda jsou zprávy hodnověrné. Přesto tyto informace vyvolávají jisté úvahy – jak je možné, že na různých místech Země se objevují zvířata, která měla vyhynout před milióny lety? Vždyť víme, že na přetrvání do dnešních dob by zde muselo přežít daleko víc jedinců, než jediný živočich v jednom jezeře.

V roce 1859 živočich černé barvy sledoval muže v okolí městečka Moccassin Creek (Virginia).

V červenci 1917 obyvatelé Decatur (Illinois) náhle potkali neznámé strašné zvíře, které se nepodobalo ničemu známému.

V srpnu 1948 obyvatelé Richmondu a Middleborough (Indiana) viděli několikrát podivné zvíře černožluté barvy. Byly také nalezeny zbytky podivně potrhané zvěře.

V lednu 1951 v městečku Noblesville (Indiana) viděli obyvatelé gigantického tvora, podobajícího se panteru.

V květnu 1959 v Ohiu viděli bytost podobnou kočce, s velmi dlouhým ohonem, které zadávilo několik psů i ovcí.

V březnu 1964 obyvatelé Dunbaro a Arago v Nebrasce viděli podivné zvíře, podobné kočce tmavé barvy, vydávající podivné kvílivé zvuky.

A nakonec, v září 1971 ve Wiltonu v Connecticut byly nalezeny rozdrásané ostatky koní a krav, jako po působení nějaké kočkovité šelmy. Lidé slyšeli i podivné skřeky.

Ale existují i svědectví z druhé části světa. V roce 1983 v Jižní Anglii bylo jakýmsi záhadným zvířetem zabito na sta ovcí. To mělo lesklou černou srst a krátké silné tlapy.

Velmi zajímavý případ se odehrál v roce 1984 na jihu Pyrenejí. Neznámý dravec odnesl z pastvin řadu ovcí. Ovšem jaký? Vlci zde však již 40 let nežili. Jakoby zde řádila americká puma, ale kde se tu vzala? Žádná zoologická zahrada ji nehledala, ani soukromí chovatelé zde takové zvíře nechovali. Jak se tajemné zvíře objevilo, tak i zmizelo.

Občas se objeví i tajemní létající tvorové.

V červnu 1880 v Maddisonville (Connecticut) viděli „létajícího člověka s křídly“.

V roce 1910 byl v Normandii viděl let jakéhosi neznámého „ptáka“, který se vrhl do mořských vln za rybou.  

V roce 1927 byl pozorován obrovský pták, jejíž hlava, byla podobná torpédu.

Podobného ptáka pak viděli v roce 1948 v Santa Barbaře (Kalifornie). V témže roce byli ohromní neznámí ptáci viděni v Kaledonii i v Illinois.

A nakonec, v květnu roku 1963 někteří Newyorčané viděli let podivného, prý prehistorického ptáka přes Hudson. Byl velký jako sportovní letadlo.

Létající příšera, která vypadala jako člověk s křídly jako netopýr, byla viděna v anglickém Kentu i v Západní Virginii (USA).

Podobné zvíře popsal roku 1932 americký vědec Ivan Sanderson z kamerunské džungle. Přímo na něj letělo jakési strašné zvíře, podobné pterodaktylu.

Samozřejmě je možné, že v našem světě jsou tak odlehlá místa, kde by se mohla skrývat prehistorická zvířata. Proč však dosud žádná expedice takové zvíře nenašla? Jak také vysvětlit náhlé objevení a zase zmizení neznámých zvířat v celku civilizovaných krajích?    

Odkazy 

(1) Nessiterax Rhobompteryx. Album kryptozoologických případů. KPUFO.CZ. Internet: http://www.kpufo.cz/oblasti/kry/wzoo/a_ne.htm 

Prozatímní závěr seriálu

 

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 094