Na maltském souostroví ve Středozemním moři stojí starověké artefakty zaniklé civilizace  

 

 


Starověké stavby na Maltě - katakomby, chrámy, observatoře a megality – patří k nejtajemnějším na světě. Jsou starší než egyptské pyramidy o téměř tisíc let. Kým byly postaveny, není známo. A co je nejdůležitější, proč?

Někteří vědci opatrně naznačují, že maltská civilizace je starší než sumerská - a to je oficiálně nejstarší známá civilizace na Zemi. A vůbec první z vyspělých států.

Sumerové se objevili v oblasti Mezopotámie před 6000 lety. Předpokládá se, že vynalezli mnoho užitečných věcí: kolo, psaní, aritmetiku a solárně-lunární kalendář, i pivo. A vykopávky na Maltě svědčí o tom, že civilizace zde byla už před 8000 lety. Badatelé nevylučují, že právě od Malťanů dostali Sumerové své znalosti. 

  • „Existuje hypotéza, že Malťané, ovládající vyšší technologie, se podíleli i na výstavbě Stonehenge,“ říká historik, archeolog, profesor maltské university Stefan Florian.
  • „Například nedávno britští archeologové objevili nedaleko slavného Stonehenge starověké pohřebiště starší více než čtyři tisíce let. A v něm byly ostatky muže, který byl velmi odlišný od místních lidí. Archeologové jej nazvali "cizinec." 
  • „Podle legendy byl "cizinec" považován za kouzelníka,“ řekl ředitel Archeologické společnosti z Wessexu Andrew Fitzpatrick, „byl schopen pohybovat obrovskými kameny a tavit rudy, vyrábět kovové předměty.“ Podle jedné verze kouzelník byl sám legendární Merlin."

Podle druhé, tento "technolog" přišel z Malty, kde z nějakého neznámého důvodu lidé najednou zmizeli okolo roku 2000 před naším letopočtem. A období stavby Stonehenge je - 2440 - 2100 l. př. n.l. Zvláštní shoda ! 

O záhadném zmizení maltské civilizace už byla řeč. (1)

Nyní se podíváme na záhadu, která je okamžitě nápadná.

Ostrovy jsou protkány sítí vyjetých kolejí. Kdo je vytvořil?

Odkazy 

(1) -r-: Záhady na Maltě a Gozo. ZaZ, 28.3.2017. Internet: http://www.zahadyazajimavosti.cz/historie/656-zahady-na-malte-a-gozo-1  

Pokračování


***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 455