loch-ness  Bájná lochnesska se pravděpodobně odstěhovala do Číny.  

 

 


V posledních měsících se veleslavný záhadný tvor ze skotského jezera dostal několikrát do zorného pole médií.

loch-mcsorley

Nejprve důchodce Gerald McSorley přinesl vědcům zkamenělinu, kterou považoval za důkaz existence lochnessky, o jejíž existenci je přesvědčen. Paleontologové však ihned tvrdili, že jde o část páteře mořského veleještěra a na břeh sladkovodního jezera rozhodně nepatří. Detailnějším studiem zjistili, že minerálům v nálezu odpovídají horniny, které jsou nejblíž až 50 km severovýchodně od Loch Ness. S tím, že jde o podvrh, položený a frekventované turistické cestě, souhlasí i předseda oficiálního fanklubu lochnessky, Gary Campbell.

Druhou ranou milovníkům tajemství jsou výsledky poslední expedice, která měla nepolapitelného tvora v jezeře objevit. Zvědavé výpravy jsou však pomíjivé a jsou společně s nesmrtelnou legendou nedílnou součástí turistického průmyslu.

Soudě podle zpráv z Číny se lochnesska přestěhovala na východ a přestala dbát na opatrnost. Novým bydlištěm je jezero Tchien-čchi v severovýchodní provincii Ťi-lin. Již podruhé během měsíce se na jeho hladině objevil podivný tvor – tentokrát ho na 2 minuty pozorovalo 10 vojáků Čínské lidové armády. Zástupce politruka místní posádky listu Žen-min ž´pao sdělil, že viděli tmavozeleného tvora, jehož kulaté hlavě vévodil asi 10 cm roh.

Jezero Tchien-čchi leží ve výšce 2198 metrů a vrcholku hory Čchaang-paj a je nejvyšší vulkanickou nádrží na světě. Zprávy o tajemném tvorovi přicházejí již od počátku 20. století, ale dosud ho nikdo neviděl zblízka.

Z časopisu ZAZ č. 5/2003

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 031