UFO

Západní média šíří verzi, podle které roswellský incident – havárie UFO v roce 1947 v Novém Mexiku, byl organizován samotným Stalinem...

Za poslední roky vyšly více než dvě desítky knih, které se zmiňují o "nacistických discích". Obvykle jsou to jen kecy, napsané nekompetentními lidmi na módní téma, nebo se využila příležitost pro neonacistické fantazie o velikosti Třetí říše, posílající disky s "blond bestiemi" na Měsíc a Mars.

Další vymyšlené postavy v historii nacistických UFO se objevily v Polsku v pracích Igora Witkowského. (1) (2)

 V odtajněných vojenských archivech výzkumníci našli stopy takzvaného "rosswellského incidentu". Při zkoumání více než 200 primárních zdrojů se ukázalo, co vlastně armáda skrývala.

V Americe pracoval jako letecký konstruktér talentovaný Charles Zimmerman, tvůrce tzv. "létajících lívanců" - Vought V-173 "Flying Pancake" (1).

Příběh vychází z knihy „Stranger at the Pentagon” (Cizinec v Pentagonu), kterou napsal Dr. Frank E. Stranges a poprvé vyšla v roce 1967.

Létající talíře jsou s námi již více než půl století. "Ufoni" chtě nechtě vstoupili do kolektivního vědomí pozemšťanů a zůstanou spolu s Marilyn Monroe, Elvisem Presleym, Beatles, Che Guevarou či Michailem Gorbačovem mezi prvními na seznamu celebrit, které si mohly přisvojit přízvisko "planetární". Nosíme je na tričku, točíme o nich filmy. Už tím jistým, ne nevýznamným způsobem existují. Jak vlastně vznikl mýtus UFO neboli neidentifikovatelných létajících předmětů?

Památník mimozemšťana Aljošenky

 

Pomník u Permské anomální zóny...

 

Kde bude další?

Křídlaté monstrum

Archeologové z University v Novém Mexiku (UNM) prováděli vykopávky na ranči poblíž Roswellu v září 2002. Hledali pozůstatky létajícího talíře, který, podle ufologické literatury, zde havaroval v červenci 1947. Hledali něco, co bylo ponecháno v poušti poté, co armáda odvezla údajně zbytky talíře i mrtvoly jeho posádky.

Kde bude další?

Rosswell, Nižní Novgorod

 O UFO a mimozemšťanech se mnoho píše, ale jen málokdo je viděl.

 

 O UFO a mimozemšťanech se mnoho píše, ale jen málokdo je viděl.