Naše Vojsko vydalo v roce 2008 vázanou knihu Evžena Kuliče, bývalého pilota, který emigroval z ČSSR, se slibným názvem „Tajemství experimentu Philadelphia“.

Co se z ní lze dočíst?


První zmínku o FE najdete až na 19 stránce a hned je to vcelku nová kombinace, objasňující původ FE. Autor se vcelku správně zmiňuje o odmagnetování lodí, ovšem zařízení, které by to mělo umožnit, spojuje s Einsteinovou teorií jednotného pole. Tímto dokázal, že vědomosti o elektrotechnice nejsou zrovna jeho silná stránka. A tak prý proti magnetickým torpédům (zde si je zjevně spletl s minami) bylo na lodě namontováno zařízení, které mělo zjistit jejich neviditelnost. Dále už je vše tak, jak to známe z nesčetných článků.

V druhé kapitole se dozvíme o setkání autora s bývalým námořníkem, co na torpédoborci Eldridge sloužil a samozřejmě nic zvláštního nezažil. Setkání se dočkáme až na 35 stránce, ihned po výkladech o původu Ježíše a dalších náboženských názorech. Pak se dozvíme něco o tom, jak se autor dostal k létání.

Další zmínka o FE je na stránce 43. Je to však jen jedna věta.

Ve třetí kapitole to konečně začíná. Torpédoborce DE173 Eldridge byly totiž dva. Jeden, na kterém se nic nedělo a druhý ten zkušební a neviditelný.

Všechno tedy bylo uděláno tak, abychom si mysleli, že je všechno výmysl, kdežto ta druhá loď a vše kolem ní bylo tajné. Samozřejmě většina z její posádky experiment nepřežila a tak utajení bylo dokonalé. Na 64 stránce se dozvíme, že FE fungoval i jako protiradarová ochrana. Je s podivem proč, když radarová technika byla tehdy ještě v plenkách.

Čtvrtá kapitola nás zavede na argentinské vodopády a vůbec do Jižní Ameriky. Takto „plynule“ se autor dostává k výkladům o UFO. Stejně plynule se tak dostane k dopisu K. H. Máchy z hradu Houska a jeho „časoprostorovému“ přesunu do roku 2006. Že by to mělo souvislost s FE? Vidíme, že autor si nedal práci se získáním pravdivých informací, a zřejmě o to ani nešlo, když pravý stav věcí byl znám v době vydání knihy již 10 let.

Od dopisu opět pokračují výklady o UFO a popisy různých případů. K FE se dostáváme opět až na stránce 103 a to senzačním odhalením. Einstein nebyl jeho původcem, byl to Tesla a vymyslel ho dávno ve 30. letech, což zaujalo Němce, kteří potřebovali zneviditelnit … tentokrát ponorky!

Následují výklady o Teslovi a jeho vynálezech a účasti v tunguzské katastrofě. Následuje popis vlastního FE, nejprve prý bez lidí, pak se zvířaty a poté s lidmi. Einstein z FE odstupuje. Někteří námořníci zahynuli, ti co přežili, byli zastřeleni, zbytek beze stopy zmizel. Ale výsledek to byl. Teorie byla dopracována a tak dnes lze přesunovat cokoli od křižníků po kosmické lodi a sami účastníci to dnes vůbec nepociťují. Tak se prý nyní náhle na moři objevují americké válečné lodě, zjevně využívající tuto technologii, což způsobuje námořní katastrofy.

V páté kapitole se navrátíme do Čech a na 124 stránce k FE. Ten dnes dokládají pokusy jakéhosi pana Hutchinsona ve Vancouveru v Kanadě. Na to navazují výklady o kulových blescích a samovznícení lidí (SHC).

V šesté kapitole se dozvíme o fatimském a lurdském mariánském zjevení a o Roswelském případu. Vložená fotografická příloha je z různých autorových cest a z letišť. Pak následují výklady o bojích bohů ze sumerských mýtů. Následují konspirační teorie o fluóru.

Sedmá kapitola nás zavede do Austrálie a osmá je věnována parapsychologii a opět cestám po Austrálii. V deváté se přesuneme na Singapur, do Egypta, do Indie. Ve všech třech nenajdeme o FE ani slovo. Desátá nás zavede do Nepálu.

Až na straně 243 je opět pár slov o FE, následují historické případy UFO a možnosti konce světa příletem meteoritu z vesmíru. A jsme na konci knihy.

V doslovu se dozvíme něco o politice, tajných spolcích, zednářích, Novém světovém řádu, opět o fluóru, chemtrails, německých talířích, opět o fluóru, opět o politice…

Takže po přečtení 280 stránek knihy s názvem „Tajemství experimentu Philadelphia“ zjistíte, že kniha je však v podstatě cestopisem po USA, Americe a dalších místech, povídáním o životě autora, o jeho myšlenkách a názorech. Dozvíte se, proč odešel z ČSSR, proč si vybral létání, popisuje se setkání s přáteli.

Kdybyste si nepřečetli poznámku na zadní straně obálky, nevěděli byste, že jsou to vlastně „výzkumné“ cesty při pátrání po FE. A tak pokud se těšíte na odhalení tajemství filadelfského experimentu, pak vězte, že se mnoho nového, než co jste četli jinde, se zde nedozvíte. To navíc jsou bezuzdné fantazie, zalité omáčkou s běžně známými záhadologickými povídačkami.

  • Evžen Kulič: Tajemství experimentu Philadelphia. Naše vojsko, Praha, 2008 

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 919