Historie

26.července 2017 vydalo množství bulvárních novin a webů senzační prohlášení: v nekropoli Kyz-Aul v blízkosti obce Jakovenkovo, v Leninském okrese Republiky Krym - byl objeven ... nic víc a nic míň ... než hrob „mimozemšťana“ ...!

Senzace je na světě, a i když nejde tak úplně o vtip, je třeba ji uvést na pravou míru.

V červnu 1941 sovětští archeologové odkryli několik hrobek mauzolea Gur - Emir v Samarkandu. Okolnosti těchto nálezů, obecně málo známé, jsou opředeny množstvím záhad…

V červnu 1941 sovětští archeologové odkryli několik hrobek mauzolea Gur - Emir v Samarkandu. Okolnosti těchto nálezů, obecně málo známé, jsou opředeny množstvím záhad… 

V řadě záhadologických článků se uvádí, že se v Indii kdysi v minulosti odehrála atomová válka.

 

Hypotetická pevnina se prý nacházela v Gibraltarském průlivu... 

Díky globálnímu oteplování vzniká možnost nových geografických objevů

 

Miliony let pohlaví, které nyní považujeme za slabé, bylo právě tou silnou polovinou lidstva. Alespoň psychologicky. Vědci našli dva zdroje jejich nevšední síly. 

V březnu 1974 narazili místní rolníci při hloubení studní na terakotové bojovníky a koně v životní velikosti. Jaké bylo asi překvapení přivolaných archeologů, když odhalili vyrovnané řady mohutné terakotové armády, která je dnes nazývána osmým divem světa.

Historik Marius Töpen v roce 1869 spočítal, že o tajemném vězni, známém jako "Železná maska," bylo napsáno 52 významných prací. Netřeba dodávat, že tento počet nezahrnuje články, romány a divadelní hry.

Nedávno se objevilo senzační tvrzení - vysloužilý inženýr z Chemnitz, Peter Lohr, objevil skryté skladiště jaderných zbraní nacistického Německa...

Návrat řádu do Evropy * Bohatství lákalo mnohé * Spiknutí dvou renegátů * Historie albigenských se opakuje * Spor o město Potieres * Spiknutí se rozjelo na plné obrátky * Boží soud * Legenda dala vznik mystickému rituálu * Bafomet * „Mučení se táže a bolest odpovídá" * Tajemství vzniká jen tam, kde vládne nevědomost... * "Noví templáři" 

Osudy Johanitů * „Rhodští bratři" * „Maltézští rytíři" * ruská anabáze

Dva španělští historici vydali knihu, ve které tvrdí, že po staletí hledaný kalich z Poslední večeře je v bazilice San Isidoro v městě León.

Na pískovém pahorku Kill Devil Hill v blízkosti Kitty Hawku v Severní Karolíně se onoho studeného prosincového dne roku 1903 sešlo několik rybářů, pobudů a pobřežních strážců. Později se k nim přidružilo několik mladých lidí z města.